מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

טכניקה ניתוחית קינמטית בשילוב משתל אנטומי המדמה את ציר התנוע...

הטכניקה המכאנית היוותה סטנדרט להחלפת ניתוחי ברך מעל לשלושה עשורים אך לפי הספרות נראה כי 20%-15% מכלל המטופלים אינם מרוצים לאחר הניתוח גם כאשר הניתוח עובר בהצלחה והצילום לאחר הניתוח נראה תקין. מספר זה היווה תמריץ לשיפור הניתוח ותוצאותיו וכמו כן ניסיון להבין מה גורם לאי- שביעות הרצון וכיצד ניתן למזערה.

לא תמיד ניתן לדעת או לחזות את חוסר שביעות המטופל מהתוצאה הניתוחית , אך, ברור כבר כעת כי ישנם סיבות רבות, תלויות ובלתי תלויות ביחס לתוצאת שביעות רצון המטופל.

מחקרים רבים מראים כי לרוב הגדול של האוכלוסיה מפרק הברך אינו מקביל לרצפה בזמן עמידה כפי ששואפת אליו הטכניקה המסורתית, המכאנית, אלא ישנה זווית קטנה המשתנה בגודלה ובכיוונה לכל אדם. הטכניקה החדשה, הקינמטית, מטרתה היא להחזיר את הברך למצב שבו הייתה לפני הופעת תסמיני המחלה ועל ידי כך להחזיר למטופל/ת את התחושה הטבעית של הברך לכל אורך תנועתה בכל פעילות.

משתל GMK SPHERE של חברת "מדקטה" והגישה הקינמטית מבוססים על אותה ההבחנה בנוגע לתנועתיות ומבנה הברך וחולקים את אותה מטרת על -שיפור התוצא הקליני לאחר הניתוח באמצעות החזרת המיקום הטבעי והביומכניקה של הברך הטבעית.

משתל ה – SPHERE

משתל ה – SPHERE

הטכניקה הקינמטית נוצרה בעקבות מספר מחקרים עדכניים המציגים את המכניקה של הברך (באופן שונה ממה שהובן עד עכשיו) וכך גם, משתל  ה-SPHERE תוכנן ועוצב בין השאר על בסיס המחקרים הללו, מה שהופך את המשתל הייחודי למתאים ביותר עבור הטכניקה הקינמטית, כלומר השילוב בין השנים עשוי להוביל לשלמות הפילוסופיה הקינמטית.

השילוב המיוחד בין השיטה הקינמטית לבין המשתל האנטומי המחקה את ציר התנועה

חשוב להדגיש כי משתל ה-GMK SPHERE הינו כיום המשתל היחיד בארץ אשר לו אישורFDA  ואישור CE לשימוש בטכניקה הקינמטית.

הטכניקה הקינמטית ככלל וניתוחי הברך המותאמים אישית בפרט, נמצאים בחזית העשיה של חברת MEDACTA ואנו גאים להוביל נתבך זה בקרב הקהילה הרפואית בארץ.